h1

خیانت توجیه پذیر ، کثافت توصیف پذیر

مه 2, 2010

(( پسرک به هر دلیلی از محیط اصلی خودش ، خانواده یا شهر فاصله گرفته است. تنهاست ، غمگین است ، سرخورده است ، اما با وجود تمام این بدبختیهایی که مدام تعقیبش می کنند ، قابلیت خاصی دارد ! . یا خوش تیپ است ، یا خوب می رقصد ، یا گیتار می زند ، یا قهرمان خاص و عجیبی ست ، یا متفکر است ، یا زبانش چرب است و یا نگاهش خیس. در نهایت چیزی دارد که شاید هر کسی نداشته باشد ، و فراتر از همه آنها اینکه تا دلتان بخواهد خوش شانس است ، بطوریکه باور نمی کنید بدبختیهای اولیه برای او اتفاق افتاده. بصورت تصادفی و کاملا» ناگهانی دخترک را می بیند. دخترک دستش در دستان پسرک دیگری ست که از همه جا بی خبر به دخترک عشق می ورزد. این پسرک که از این پس او را به نام پسرچه می شناسیم ، کاملا خوش بخت و بی غم و درد است. نه غم پول دارد و نه درد نان. محبوب است و دخترکُش و جالب اینجاست که پسرچه هم درست مانند پسرک قابلیت خاصی دارد !!. یا خوش تیپ است ، یا خوب می رقصد ، یا گیتار می زند ، یا قهرمان خاص و عجیبی ست ، یا متفکر است ، یا زبانش چرب است و یا نگاهش خیس !!. و جالبتر آنکه این قابلیت خاص در پسرچه عینا» و کاملا» همان قابلیت موجود در پسرک است ، منتها با چند درجه خفیفتر !!!. کمی که می گذرد ناگهان بی مقدمه پسرچه خودش را برای دخترک چُس می کند و گندی می زند و درست در همان لحظه پسرک حرکت محیرالعقولی انجام می دهد و دل دخترک را می دزدد. حالا زمان آن رسیده که بر اساس یک سری دلایل کاملا احمقانه و کودکانه و مزخرف دخترک به پسرچه خیانت می کند و با پسرک هم بستر یا هم مسیر می شود !!. کمی بعد که یک مقدار عذاب وجدان جزئی به سراغ دخترک می آید ، هزار دلیل و مدرک و شاهد پیدا می شود که باور کنید پسرچه حقش بوده که خیانت نصیبش شده و اگر امکانش باشد حتی باید او را منفجر کرد !!. پسرک و پسرچه در مسابقه ای که برای به رخ کشیدن قابلیتشان ترتیب داده شده شرکت می کنند و در آخرین لحظات و در اوج ناامیدی پسرک برنده می شود و دخترک به آغوشش می خزد و پسرچه سرخورده (که البته حقش هم هست!) زمین را ترک می کند ))

میلیونها فیلم بی ارزش در طول تاریخ سینما بر اساس همین فیلمنامهء مزخرف ، مشمئز کننده ، کثیف ، نفرت انگیز و احمقانه ساخته شده است که به هر شکلی «خیانت» را برای مخاطب موجه ، درست و عاقلانه نشان می دهد. تنها پیام اینگونه فیلمها این است که هرچه قلب هرزه ات خواست تسخیرش کنی ، هر گهی که از سر گشنگی جسم یا روح میل داشتی بخوری و در آخر با استفراغ ِ دلایل مضحک و کودکانه روی آنها ماله بکشی . این سوژه تا حد مرگ من را خشمگین می کند ، اعصابم را بهم می ریزد ، تمام بدنم می لرزد ، چند بار فیلم را متوقف و سیگاری روشن می کنم و دوباره با اکراه تا آخر آنرا می بینم که شاید اتفاق دیگری بر خلاف آنچه می دانم رخ دهد ، این اتفاق نمی افتد و تا چند ساعت ذهنم مشغول این نامردی ِ موجه و این خیانت ِ به اصطلاح زیبا می شود… و به این فکر می کنم که اگر خیانت در دنیای واقعی اینقدر ساده و پیش پا افتاده و موجه بود ، قاعدتا از سر بیکاری و بی مشتری بودن بیخیال جاسوسی می شدم و سراغ کارگر جمع آوری زباله یا کشیش اتاقک اعتراف شدن می رفتم !! . مواظب باشید ! ، همیشه دلایل مضحک و کودکانه برای خیانت وجود دارد.

پ.ن : فیلم مثال زدنش با شما .

Advertisements

22 دیدگاه

 1. به نظرم كثيف ترين كار ممكن كه هيچ توضيحي واسش پذيرفته نميشه همين خيانت.
  و متاسفانه تو اين روزها كه زندگي ميكنيم كي پيدا ميشه كه تا حالا اين كار و نكرده باشه؟


 2. فکر کنم این فیلم زندگی من، دوست من، تو، دوست تو و هر کس که می شناسیم باشه 😦


  • خیر … لااقل برای من که نبوده . من نه کار خارق العاده ای بلد هستم و نه بطور تصادفی با دخترکی برخورد کرده ام . اگر هم این اتفاق افتاده ، دستش در دست هیچ پسرچه ای نبوده. منظور من کاملا همان کمدیها و Teen Movie های هالیوودی ست که آنقدر عشق را احمقانه و شهوانی و مسخره توصیف می کنند که میخواهی روی گردن نفر جلو در سینما یا صفحهء تلویزیون بالا بیاوری ! .


 3. کلن خیانت تو هر چیزی و نه فقط در روابط هکان کثافت که تو گفتی است..


 4. خیانت در دنیای واقعی اینقدر ساده و پیش پا افتاده و موجه است . ولي تصورش براي تو كه شغلت چيزي است كه با آدمهايي سر و كار داري كه خيانت را موجه نديده اند ، سخت است . ميليون ها آدم هر روز خيانت ميكنند ، باز ميگردند ، هستند ، دوباره خيانت ميكنند . اگر خيانت در يك رابطه عاشقانه وجود نداشت كه براي ترس از دست دادن تلاشي انجام نميگرفت.


  • بنظر می آید نظر شما درست باشد . من در روز با آدمهایی سر و کار دارم که بخاطر خیانت به اموال ، اعتماد ، یا عشقشان سر و کله شان پیدا شده . اما باز هم حرف من این نیست . خیانت وجود دارد و غیر قابل انکار است ، مسئله این است که این خیانت در چنین نمایشهایی عاقلانه و درست و موجه جلوه داده می شود ! من با مثبت نمایش دادن این بدی مشکل دارم.


 5. ببین رفیق
  با این که حرفت درست به نظر می رسه
  و با این که من خودم هیچ وقت جای دخترک ، پسرک و پسر چه نبوده ام
  اما نسبت به نوشته ات یه واکنش منفی دارم
  در برابر رفتار بد ، باید رفت
  شاید انقدر از فرهنگ قدیمی » بسوز و بساز » ایرانی بدم می یاد که نسبت به این خیانت احساس خوبی دارم


  • اینطور که به نظر میاد این پست نتونسته منظور من رو درست برسونه : «…به هر شکلی “خیانت” را برای مخاطب موجه ، درست و عاقلانه نشان می دهد…» و جملات پس از اون این رو میخواد برسونه که خیانت هست ، وجود داره ، انکار ناپذیره ، اما توی اینجور فیلمها موجه ، منطقی ، درست و عاقلانه تصویر میشه و خائن همیشه چند دلیل کاملا موجه و درست برای کارش داره و شما هم اون دلایل رو دیدین و تصدیق می کنین. من نمیگم «بسوز و بساز» ، اما این مدل هرزگی عاطفی رو هم نمیتونم هضم کنم. به هنرپیشهء خانم فیلم در نقش دخترک میگم که : اول تکلیف پسرچه رو مشخص کن ، بعد برو با پسرک بخواب !


 6. سلام . خیلی خیلی خیلی خیلی خوشحالم کردی که آمدی. هرچند که نخواندی. ولی آمدنت را خوشحال شدم . داستان را که داشتم می خواندم حس نوعی خشم را در کلماتش یافتم که اول درک داستان جدید به مغزم خطور کرد. بعد فهمیدم فیلم بوده . آمار وارقام ندارم ولی می دانم تعداد خیانت مردها آنقدر آشکار شده که موضوع خیانت زن سوژه جدیدتری برای سرگرمی می شود.بازهم به نظر من این موضوع هم دارد پیش و پا افتاده می شود و دیگر کم کم به چیزهای جدید تری که فاجعه تر هست می پردازند تا مخاطب بیشتری بیابند.
  خدا به خیر میکند مگر نه؟!!!

  منتظرم . گرچه زیاد می نویسم . ولی درباره خودم است .من نویسنده خوبی نیستم . ولی نوشته شما را آنقدر دوست داشتم که دلم می خواست شما هم به وبلاگم سر بزنید و بخوانید.
  منتظرم . درهر صورت/


 7. آقای جاسوس عزیز میدانید اصولا من با این دل مشکل دارم.کلن هر چه را که خواست نباید بهش داد که.اگر به کار دل بود پس چرا ما این اصول اخلاقی را ساختیم که یکی از مهم ترین مسائلش همین عدم خیانت مخصوصا در عشق هست؟
  من به هیچ عنوان خیانت رو قبول ندارم چون این طوری دیگه اعتمادی هم باقی نمی مونه مخصوصا در مسائل عاطفی که این اعتماد پایه اساس همه چیز هسست.
  در مورد اسم بلاگم هم بله حدس شما درسته


 8. ای بابا !فیلم هالیوودی کجا بود؟ دور و بر خودت رو که نگاه کنی خیلی دلایل غیر موجه تری میبینی که به خاطرش خیانت میکنن حتی لازم نیست پسرک داستان استعداد خاصی داشته باشه !هزاران توجیه الکی هم برای این کارشون دارن حتی دلایلی مثل کوتاه قدتر بودن پسر بچه!! شما هم خیلی سخت نگیر!


 9. یه روز یه اقای پر افاده می ره به یه خائن می گه خیلی کثیفی.اقای خائن می گه نو پرابلم .شما در طول سال چن پیشنهاد بهتون می شه؟اقای افاده ای می گه .سلای 10-15 پیشنهاد.خائن می گه بدبخت من روز ی 10 پیشنهاد دارم که همه رو باید رد کنم حالا تو یگی ش گیر کردم تو به من اینو نگو.
  .
  .
  .
  این روایت رو دوس دارم نه برای رفع اتهام
  برای اینکه یه سری ادم بی دلیل بقیه رو موعظه نکن وقتی شرایط مشابه ندارن
  artemis-aphrodit.blogfa.com


  • اینطور که به نظر میاد از بیخ متوجه این پست نشدین ! . حرفهای تکراری نمیزنم ، به جوابم به کامنتهای دیگه نگاه کنین.


 10. ببین رفیق
  این یه جمله ات درست و به درد بخوره
  هنرپیشهء خانم فیلم در نقش دخترک میگم که : اول تکلیف پسرچه رو مشخص کن ، بعد برو با پسرک بخواب !
  وگرنه خیانت اصلا دلیل لازم نداره
  دیگه نخواستن ؛ دیگه دوست نداشتن ، کوتاه قد تر بودن ، همه ی این ها کافیه
  کلا وقتی جذب نفر دوم می شی ، یعنی اولی دیگه اونقدرها واست جذاب نیست
  ورگنه که آدم وقتی عاشق کسی باشه ، هر چه قدر هم طرف آشغال باشه ، عاشق که نمی فهمه اینو
  اما کاملا درست می گی می تونه حتی یه دقیقه قبل از این که هر اتفاقی بیفته یه اس ام اس بزنه به اولی و بگه : به سلامت


  • دم تو گرم که گرفتی من چی میگم.


 11. یه فیلم دیدم اس÷انیایی بود یه پسر خوشگل خوش تیپ چشم سبز که عاشق دختره صاحب مسافرخونه شده بود .عجب گندی زد مرده به زندگی دختره .بعد جالب اینجاست بعده چند سال که معلوم شد مرده خیانت کرده بود و با یه زن دیگه فرار کرده بود باز زنه مثل یه الاغ احمق برگشت و باز روز از نو و روزی از نو . جدا که عشق تا حده یه پوست موز بی ارزش شده


 12. سلام .

  منم حاضر . متوجه شدم . باید با دقت خواند و بعد نظر داد.


 13. شاید توصیف پذیری ای که تو این فیلم ها نشون داده می شه بد هم نباشه . چون معمولا آخر فیلم اونی که بهش خیانت شده ( پسر بچه )خوشحال تره ، هر چند که خیانت دخترک توجیه شده باشه …
  راستی اگه دختر به پسر بچه یه اس ام اس ناقابل بده که دیگه اسمش خیانت نمی شه ! شیرینی خیانت به اینه که خبر نداشته باشه ! ( Just kidding )


 14. چه جالبه نظر کسایی رو خوندن که خیانت خودشون رو با دلایلی حیوانی توجیه می کنن.زندگی عشقی من هم مثل این فیلما پر از توجیهات کثیف (نه کودکانه) بدتر از خیانت این جنس از حیوان دوپاست (نه انسان) که نظرشون رو شاهد هستیم.
  بسیار پست زیبایی بود.هم متنی گیرا با موضوعی تقریبا همه گیر هم بیانی گویا.بسیار عالی.
  کاش من هم مثل شما می تونسم بنویسم.


  • ممنونم از لطفتون و متاسفم برای مسئله ای که براتون پیش اومده.


 15. جواب متنتو نمی تونم بدم به هزار دلیل.

  فقط یه جواب می خوام ازت و اون اینکه توی تو چی هست که

  متقاعدم کرد جواب ندم بهت؟؟؟؟


 16. 1پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: